Kolizja na drodze krajowej nr 28: Bus uderza w naczepę ciężarówki

Kolizja na drodze krajowej nr 28: Bus uderza w naczepę ciężarówki

W sobotę, około pierwszej w nocy, na drodze krajowej numer 28 w miejscowości Hurko niedaleko Przemyśla doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem wieloosobowym, poruszając się lewym pasem ruchu w stronę Medyki, niespodziewanie skręcił w prawo i zderzył się z przyczepą stojącego w kolejce do kontroli granicznej samochodu ciężarowego.

Na miejsce wypadku skierowano 6 ekip medycznych z Przemyśla, Pruchnika oraz Jarosławia. Dodatkowo interweniowała policja wspomagana przez 3 jednostki strażackie z Państwowej Straży Pożarnej Przemyśl oraz Ochotniczej Straży Pożarnej Medyka.

W podróż z Wrocławia busem udawało się ogółem 10 osób – byli to obywatelki i obywatele Ukrainy, w wieku od 17 do 61 lat.

Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu, poinformował, że ośmioro uczestników tego zdarzenia, w tym siedem kobiet oraz jeden niepełnoletni chłopiec, zostało przetransportowanych do placówek medycznych znajdujących się w Przemyślu, Jarosławiu oraz Przeworsku. Stan zdrowia żadnej z tych osób nie jest zagrożony.

Kierujący minivanem był trzeźwy. Policja prowadzi dochodzenie mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności tego incydentu. Około szóstej rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o usunięciu utrudnień i ponownym otwarciu drogi prowadzącej do przejścia granicznego w Medyce.

Pierwsze doniesienia mówią o tym, że 34-letni mężczyzna prowadzący mercedesa próbował ominąć pozostałe pojazdy stojące zarówno na poboczu jak i częściowo na prawym pasie ruchu. Niestety, po pewnym czasie stracił kontrolę nad swoim pojazdem i uderzył w naczepę parkującej ciężarówki – powiedziała młodsza aspirant Joanna Golisz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

34-letni kierowca został aresztowany dla dalszego wyjaśniania okoliczności towarzyszących temu niefortunnemu wypadkowi.