Groźby wobec prezydenta miasta

Groźby wobec prezydenta miasta

Na adres E-mail kancelarii Urzędu Miejskiego w Przemyślu trafiła wiadomość, z której możemy wczytać jasno i klarownie, groźby wobec pełniącego obecnie urząd prezydenta Wojciecha Bakuna. Śledztwo w tej sprawie prowadzi obecnie policja.

Miarka się przebrała Wojciechu Bakunie, jutro cię zarżnę bydlaku. Zniszczę cię za to co zrobiłeś swoim mieszkańcom (w tym mi i mojej rodzinie). Szykuj się na koniec – To właśnie takiej treści wiadomość wpłynęła nie dawno na adres e-mail Urzędu Miasta Przemyśla.
Prezydent Wojciech Bakuń odniósł się do tego wydarzenia na swoim profilu na portalu społecznościowym. Z informacji, jakie przedstawił, wynika że list z pogróżkami w jego kierunku został nadany w sobotę wieczorem. Z wpisu dowiemy się także że adres e-mail, z którego zostały wysłane pogróżki, został założony na jednym z większych portali oferującym usługi poczty elektronicznej. Wraz ze wpisem Prezydent zamieścił wydrukowany e-mail.

Aktualnie nad ustaleniem nadawcy pogróżek pracuje policja, jak udało się już ustalić, adres IP komputera, z którego wysłano wiadomość, pochodzi bezpośrednio z Przemyśla. Policja aktualnie pracuje nad ustaleniem personaliów nadawcy maila.

Prezydent dodaje także że w ostatnim czasie podobne e-maile dostali również inni reprezentanci różnych miast w Polsce. Co prawda treść tych e-maili jest inna, jednak sam fakt powtarzalności tego procederu w ostatnich miesiącach wydaje być się bardzo niepokojący.

Każdy taki przypadek należy traktować poważnie, gdyż nie wiadomo czy jest to forma głupiego żartu, czy też poważne pogróżki.

Pozostaje mieć nadzieję, że nadawca pogróżek zostanie szybko złapany przez organy ścigania. W państwie prawa nie powinna mieć miejsca sytuacja, w której osoby wysyłające tego typu pogróżki mogą czuć się bezkarnie.