Wystawa plenerowa w Przemyślu

Wystawa plenerowa w Przemyślu

Przy bramie Rycerskiej na Placu Dominikańskim możemy od niedawna podziwiać wystawę plenerową, która przedstawia barwną historię 5 pułku strzelców podhalańskich. Wydarzenie to zaingerowało rozpoczęcie obchodów 100-lecia powstania wyżej wymienionego pułku. Na wystawę zapraszają Dyrektor Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej, a także Dowódca Garnizonu Przemyśl i 5. batalionu strzelców podhalańskich w Przemyślu, czyli ppłk Marcin Zalewski.

Podczas inauguracji nie zabrakło wielu gratulacji, które złożyli między innymi Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Jan Pączek oraz Wicemarszałek Województwa podkarpackiego Piotr Pilich. Całość ceremonii inauguracyjnej opiewała w gratulacje, uściski, podziękowania i serdeczności.

Przewodnikiem wystawy został dr Lucjan Faca, to on z wielkim zaangażowaniem opowiada o historii walecznych żołnierzy 5. pułku strzelców podhalańskich.

Zwiedzenie wystawy jest doskonałym pomysłem na spędzenie ciekawego popołudnia. Dowiemy się tutaj wielu ciekawostek związanych bezpośrednio z życiem żołnierzy i ich wyposażeniem, nie zabraknie także wielu fascynujących historii z życia batalionu. Wystawa nadaje się także dla młodszych pasjonatów historii, którzy z pewnością nie będą się na niej nudzić.

Prezydent Miasta w bardzo ciepłych słowach wypowiadał się o strzelcach podchalańskich. powiedział on, że zawsze byli i będą oni nieodłącznym elementem historii miasta.

Serdecznie zapraszamy do osobistego zobaczenia wystawy i odkrycia wszystkich ciekawostek, które ma do zaoferowania.