Sylwester w Przemyślu: imprezy miejskiej nie będzie!

Sylwester w Przemyślu: imprezy miejskiej nie będzie!

Od ostatniej oficjalnej imprezy sylwestrowej w Przemyślu minęło kilka lat. Mieszkańcy bawili się na miejskim Rynku w 2019 roku. Później przyszła pandemia, a obecnie wszystkie samorządy w Polsce są zmuszone do oszczędzania. W związku z tym w niektórych miastach zrezygnowano z organizacji Sylwestra. Jednym z tych miast jest Przemyśl.

Przemyśl bez miejskiego Sylwestra

Przemyśl jest jednym z miast w Polsce, w którym nie będzie oficjalnej imprezy sylwestrowej. To skutek inflacji i wszechobecnej drożyzny. Gmina szuka oszczędności, a organizowanie dużego wydarzenia kłóci się z chęcią ograniczenia wydatków. Można powiedzieć, że pieniądze, które można by przeznaczyć na Sylwestra, pójdą na opłacenie energii elektrycznej w mieście. Wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, jak bardzo wzrosły koszty utrzymania, a przecież gminy także muszą opłacać rachunki za energię i ogrzewanie. Skutkiem tego jest kolejny rok bez hucznej imprezy sylwestrowej, która w Przemyślu z reguły odbywała się na Rynku. W tym roku pozostają nam imprezy prywatne lub spokojny Sylwester przed telewizorem.

Imprezy sylwestrowe 2022 w Przemyślu

Mieszkańcy Przemyśla mogą skorzystać z kilku ofert hotelowych. Sylwester 2022 można spędzić na przykład na balu organizowanym przez Dwór Wapowce. To bez wątpienia najlepsza impreza sylwestrowa w Przemyślu. Swoje oferty z pewnością przedstawią okoliczne hotele i kluby. Tegorocznego Sylwestra nie trzeba więc spędzać w domu, chociaż imprezy domowe także mają mnóstwo zalet. Najważniejsze, by nie zabrakło dobrego humoru. Pozytywne myślenie i dobry nastrój to coś, czego nie może zabraknąć w Nowym Roku.

Sprawdź też: https://klodzkoinfo.pl/2022/10/07/miejsca-na-imprezy-okolicznosciowe-dlaczego-wciaz-ich-brakuje/.