Derby w Przemyślu. Nie obyło się bez interwencji policji!

Derby w Przemyślu. Nie obyło się bez interwencji policji!

W niedzielę mieszkańcy Przemyśla mieli okazję zobaczyć mecz piłkarski, rozegrany przez drużyny: Czuwaj Przemyśl i Polonia Druga Przemyśl. Wydarzenie sportowe cieszyło się uwagą wielu kibiców — na stadionie zebrało się kilkuset widzów. Niestety, nie zabrakło również pseudokibiców, bardzo starających się o wszczęcie jakiejś awantury. Na szczęście policjanci szybko poradzili sobie z agresywnymi kibicami.

Derby w Przemyślu przyciągnęły pseudokibiców

Popołudnie 20 listopada było źródłem sportowych emocji. Drużyny Czuwaj Przemyśl oraz Polonia Druga Przemyśl rozgrywały między sobą mecz derbowy. Wydarzenie przyciągnęło sporą widownię i w zdecydowanej większości byli to spokojni kibice. Niestety przy stadionie pojawili się także miłośnicy awantur. Do prowokacji doszło jeszcze przed meczem. Grupa pseudokibiców podpaliła flagę Polonii, co natychmiast zwróciło uwagę policjantów znajdujących się w pobliżu. Funkcjonariusze czuwający nad bezpieczeństwem uczestników wydarzenia, podeszli do grupy z zamiarem wylegitymowania agresorów. To sprowokowało zgromadzonych. Mężczyźni zaczęli rzucać w policjantów różnymi przedmiotami i demolować otoczenie. Nieodpowiednie zachowanie nie uszło im jednak na sucho.

Policja szybko stłumiła agresję grupy

Do samotnych funkcjonariuszy szybko dołączyły posiłki. Dwóch policjantów zostało lekko rannych w starciu z pseudokibicami. Po interwencji przewieziono ich do szpitala. Policyjna interwencja na szczęście szybko się skończyła, a mecz odbył się bez dalszych przeszkód. Podczas interwencji wylegitymowano aż 150 osób, z czego 30 osobom wręczono mandaty karne. Kolejne 11 osób wkrótce otrzyma wezwanie do sądu w sprawie wykroczeń porządkowych. Na meczu zabrakło 2 pseudokibiców zatrzymanych przez policję. Jeden mężczyzna okazał się poszukiwany do odbycia kary więzienia, drugi zaś naruszył nietykalność policjanta.