Szukasz pracy w Przemyślu? Praktyczne porady Cz. 3
To już trzecia, a zarazem ostatnia część cyklu poświęconego aktywnemu poszukiwaniu zatrudnienia. Dzisiaj przyjrzymy się jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, oraz jak powinniśmy się do niej przygotować, aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
Rozmowa kwalifikacyjna
To zdecydowanie kulminacyjny moment podczas poszukiwania pracy. To wszak od tego, jak wypadniemy może zależeć to czy otrzymamy upragnione stanowisko. Co więc można zrobić, aby zwiększyć swoje szanse? W pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o swój ubiór na rozmowę. Warto postawić na stonowaną elegancję, choć oczywiście zależy to od stanowiska, na jakie aplikujemy. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie przygotowanie do rozmowy z rek ruterem. Poświęcenie 30 minut na zapoznanie się z ofertą firmy, jej historią oraz głównymi celami może okazać się bardzo pomocne. Obecnie bardzo wielu rekruterów na wstępie zadaje pytania odnośnie tego, czy wiemy, czym dane przedsiębiorstwo się zajmuje. Znając odpowiedzi na te pytania, na pewno zyskamy kilka dodatkowych punktów, ponieważ okazaliśmy zainteresowanie działalnością firmy. Kluczowym elementem każdej rozmowy jest także nieopuszczający nas podczas jej trwania stres. Rozmowa kwalifikacyjną jest bardzo stresującym wydarzeniem, jednakże utrzymanie nerwów na wodzy może okazać się kluczowym czynnikiem. Bardzo istotną kwestią jest także przygotowanie kandydata. Warto na taką rozmowę zabrać wszelkie referencje, jakie posiadamy. W przypadku niektórych stanowisk wymagane są dodatkowe uprawnienia. W przypadku gdy je posiadamy, nasze szanse na zdobycie pracy rosną kilkukrotnie. Właśnie na taką okazję warto jest mieć je pod ręką podczas rozmowy.
To już koniec cyklu praktycznych porad odnośnie poszukiwania pracy. Mamy nadzieje, że porady tutaj przedstawione, chociaż w małym stopniu przyczynią się do znalezienia przez państwa wymarzonej pracy.