Szukasz pracy w Przemyślu? Praktyczne porady Cz. 2

Szukasz pracy w Przemyślu? Praktyczne porady Cz. 2

Poszukiwanie zatrudnienia może okazać się problematycznie, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę dla osób starczych. W drugiej części naszego cyklu podpowiadamy gdzie szukać aktualnych ogłoszeń o pracę. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami.

Gdzie szukać pracy?

W dzisiejszych czasach podstawowym medium, jeśli chodzi o oferty pracy, jest zdecydowanie internet. To tutaj trafia codziennie setki tysięcy ogłoszeń od pracodawców, którzy aktualnie prowadzą nabór. Portali z ogłoszeniami jest naprawdę sporo, jednak najczęściej używanymi wydają się zdecydowanie OLX.pl oraz Pracuj.pl. W tych serwisach dziennie pojawia się nawet kilka tysięcy ofert pracy w naszym regionie.

W zależności od charakteru poszukiwanej przez nas pracy będziemy musieli wysłać naszemu potencjalnemu pracodawcy dokumenty poświadczające nasze kwalifikacje, jednak najczęściej wystarczy wysłanie CV, o którym więcej mogą państwo przeczytać w pierwszej części naszego cyklu. Oczywiście są wyjątki, ponieważ na mniej intratne stanowiska nie będzie nawet konieczności wysyłania CV. W takich ogłoszeniach to pracodawca podaje do siebie bezpośredni numer telefonu, co znacznie ułatwia szybkie znalezienie pracy. W tym przypadku warto się jednak śpieszyć, ponieważ bardzo często już po kilku minutach od dodatnia ogłoszenie okazuje się nieaktualne.

Dobrym miejscem na poszukiwanie zatrudnienia są także media społecznościowe. Na Facebooku w ostatnim czasie powstało wiele grup dla osób, które zarówno poszukują jak i oferują pracę. Wystarczy, że znajdziemy interesującą nas grupę, poprosimy o dodanie nas do niej. Po zaakceptowaniu przez administrację zyskujemy dostęp do naprawdę bardzo dużej bazy ogłoszeń, które niekoniecznie pojawiają się na innych portalach.

Nie zapominajmy, że w poszukiwaniu pracy od lat świetnie sprawdza się też metoda pantoflowa. Naprawdę warto zapytać wśród naszych znajomych, czy nie słyszeli o rekrutacjach powadzonych np. w firmie, w której są zatrudnieni. Dobre słowo ze strony kolegi może naprawdę wiele zdziałać, ponieważ zwłaszcza mniejsze przedsiębiorstwa bardziej polegają na swoich zasłużonych pracownikach.

Mamy nadzieję, że opisane przez nas sposoby przyczynią się do szybszego znalezienia przez państwa wymarzonej pracy.