Przemyska tragedia: Niszczycielski pożar zabrał życie sześciu koniom

Przemyska tragedia: Niszczycielski pożar zabrał życie sześciu koniom

Pożoga w Przemyślu doprowadziła do spalenia stajni, w której mieszkały konie. Straszliwy ogień zniszczył mieszkalne miejsce dla zwierząt, które miało budowę częściowo murowaną i drewnianą. Niestety strażacy po przybyciu na miejsce, znaleźli ciała sześciu koni.

Do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o płonącej stajni przy ulicy Idzikowskiego nieco po godzinie 2 w nocy. Kiedy jednostki straży pożarnej dotarły na miejsce, okazało się, że budynek zbudowany z kombinacji drewna i muru jest już całkowicie ogarnięty przez płomienie.

Rzecznik Prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu przekazał informacje na łamach PAP. Powiedział, że podczas akcji gaszenia murowanej części stajni, strażacy natknęli się na makabryczny widok – sześć martwych koni. Wówczas stwierdził również, że w drewnianej części budynku, gdzie umiejscowione były boksy dla zwierząt, nie znaleziono żadnych zwierząt. Niestety, drewniana konstrukcja uległa całkowitemu spaleniu.

W działaniach mających na celu ugaszenie pożaru zaangażowanych było dziewięć zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Na miejscu pojawili się również funkcjonariusze policji.