V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej

V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej

W ostatni weekend w Przemyślu miało miejsce wydarzenie, w którym zdrowa rywalizacja oraz chęć walki odegrały znaczącą rolę. Mowa tu o V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Siatkówce Plażowej. W całym wydarzeniu brały udział aż 32 zespoły z całego kraju. Nie zabrakło wielu emocji oraz fascynujących akcji. Pierwsze miejsce udało zdobyć się Reprezentacji Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej.

Wielka rywalizacja

Udział w wydarzeniu wzięły udział różne grupy służb mundurowych, w tym między innymi Policję, Straż Pożarną, Straż Graniczną, Wojsko Polskie, Straż leśną, a nawet Krajową Administrację Skarbową. Nie zabrakło tu wielu emocjonujących meczów, ale też i wielkiego zaangażowania ze strony wszystkich zespołów.
Wydarzenie to na stałe wpisała się w tradycję turniejów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Całość wydarzenia jak zwykle była doskonale zorganizowana. Widać było ogromne zaangażowanie ze strony organizatorów, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Łącznie odbyły się aż 62 mecze. Z których wyłoniono tegorocznych zwycięzców. Nie zawiodła także publiczność, która z ogromną pasją dopingowała wszystkich występujących. Zdecydowanie w ten weekend można było poczuć wiele sportowych emocji, a to wszystko dzięki służbom mundurowym, które zdecydowały się zapewnić odrobinę rozrywki mieszkańcom i pokazać piękną sportową rywalizację.

Dobrze zgrane zespoły

Spotkania finałowe odbyły się niedziele, doskonale, że nie zawiodła w tym dniu pogoda. Decydujące spotkanie udało się wygrać zespołowi, w skład którego wchodzą Jędrzej Brożyniak oraz Piotr Janik z Jednostki Wojskowej w Leśnicy Wielkiej, drugie miejsce natomiast przypadło Tomaszowi Pelczakowi, a także Jakubowi Korczykowi, którzy godnie reprezentowali Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej z Krapowic oraz Gostynia. Trzecie zaszczytne miejsce należy do Bartłomieja Baniaka oraz Marcina Melnarowicza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. Serdecznie Gratulujemy wszystkim wspaniałych zawodów.

Po zakończeniu zawodów przyznano zarówno nagrody indywidualne, jak i medale dla uczestników. Wręczone zostały one przez insp. Dariusza Matusiak – komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie, a także kom. Janusza Kiszka – Komendanta Miejskiego Policji w Przemyślu oraz płk SG Andrzeja Popko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Nie obyło się bez wielu serdeczności i gratulacji.