Tour de Pologne 2022 w Przemyślu

Tour de Pologne 2022 w Przemyślu

W poniedziałek kolarze uczestniczący w wyścigu Tour de Pologne sprawdzili swoje siły na wymagającej trasie w Przemyślu. Odcinek z Kielc do naszego miasta uważa się za ciekawy, acz dość łagodny, natomiast trasa skupiona wokół i na terenie Przemyśla jest niezwykle wymagająca. To właśnie na tę część zawodów kolarze czekają najbardziej. Burmistrz miasta, Wojciech Bakun, nie ukrywa dumy z Przemyśla i lokalnych kibiców uświetniających swoją obecnością to wielkie wydarzenie.

Tour de Pologne, co to jest?

Dziś mało kto nie słyszał o wyścigu Tour de Pologne, gdyż są to niezwykle popularne zawody. Wyścig kolarski trwa praktycznie cały tydzień i składa się z wielu etapów, będących nie tylko wyzwaniem, ale i atrakcją dla uczestników. W tym roku Tour de Pologne rozpoczęto 30 lipca, a ostatni etap wyścigu zakończy się 5 sierpnia. Warto wspomnieć, że Tour de Pologne to wyścig o bogatej historii. Dzisiaj jest to jedna z największych sportowych imprez w Polsce o charakterze międzynarodowym. Obecnie w wyścigu biorą udział amatorzy i zawodowcy, a każdy dobiera trasę do swoich umiejętności i doświadczenia. Jednak nie zawsze tak było.

Pierwszy wyścig Tour de Pologne miał miejsce w 1928 roku. Od tamtej pory niemal każdego roku kolarze ścigają się o pierwsze miejsce, pokonując rozmaite trasy w najpiękniejszych częściach Polski. Aż do 1992 roku wydarzenie sportowe znano jako wyścigi amatorów.

Kibice z Przemyśla świetnie się spisali!

Burmistrz miasta nie krył swojego entuzjazmu. Gdy kolarze z Tour de Pologne pojawili się w Przemyślu, burmistrz był jednym z kibiców. Mieszkańcy Przemyśla spisali się na medal, dopingując kolarzy na wszystkich przystankach na terenie miasta. Z takim wsparciem kolarze czuli podwójną motywację, by ukończyć wyścig. Naszym zdaniem wszyscy uczestniczący w wydarzeniu sportowcy są zwycięzcami. Wyścig wymaga bowiem intensywnych przygotowań i treningów. To sprawdzian wytrzymałości i niesamowita przygoda. Kto wie, może w przyszłym roku niektórzy kibice z Przemyśla sami spróbują swoich sił w Tour de Pologne? Czas pokaże.