Rozpoczęcie termomodernizacji historycznego kompleksu sportowego w Przemyślu zaplanowane na lipiec

Rozpoczęcie termomodernizacji historycznego kompleksu sportowego w Przemyślu zaplanowane na lipiec

W lipcu tego roku ma ruszyć długo wyczekiwana termomodernizacja historycznego kompleksu sportowego, zlokalizowanego przy ulicy Mickiewicza w Przemyślu. Już w marcu poprzedniego roku, była rada miasta wyraziła zgodę na zaciągnięcie kredytu potrzebnego do intencji rozpoczęcia tej ważnej inwestycji.

Za półtora miesiąca, tj. pod koniec czerwca, planowane jest rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę remontu – takie informacje przekazała Greta Ostrowska, dyrektor Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (POSiR).

Rozpoczęcie sezonu halowego zbliża się wielkimi krokami – do jego startu pozostały już tylko trzy miesiące. Tymczasem hala POSiR-u to jedyny obiekt, na którym przemyskie drużyny mogą organizować swoje mecze.

Na realizację całego projektu, obejmującego termomodernizację, rekonstrukcję części szatniowo-magazynowej oraz remont elewacji, przeznaczono ponad 6,5 miliona złotych. Z tej kwoty, blisko 4 miliony stanowią środki pochodzące z dofinansowania udzielonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Inwestycja ma zostać zakończona do końca nadchodzącego roku.