Klub piłkarski Czuwaj Przemyśl przestaje istnieć?

Klub piłkarski Czuwaj Przemyśl przestaje istnieć?

Piłkarskie emocje to za mało, by utrzymać piłkarski klub. A Czuwaj Przemyśl ma problemy już od dłuższego czasu. Brak wyników oraz konflikty z zarządem przesądziły o tym, że zdecydowano o zamknięciu klubu. Jak się okazuje, zdecydowano bez konsultacji z samymi członkami Czuwaj Przemyśl.

Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro podejmuje decyzję o likwidacji klubu

O sprawie zrobiło się głośno w momencie walnego zebrania członków Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro. Spotkanie było prywatne i w siedzibie klubu znalazło się zaledwie 11 osób. Nie wpuszczono pozostałych członków klubów, co uznano za jedną z kilku nieprawidłowości związanych ze spotkaniem.

Czuwaj Wiaro zarządza klubem Czuwaj Przemyśl od 2012 roku. Stowarzyszenie przejęło klub z powodu jego problemów finansowych. Po blisko 10 latach od tej zmiany, problemy finansowe są jeszcze większe, a wyniki klubu Czuwaj Przemyśl pozostawiają wiele do życzenia. Stąd Stowarzyszenie nie chce dłużej utrzymywać klubu piłkarskiego Czuwaj Przemyśl. Decyzję o rozwiązaniu zarządu i zamknięciu klubu podjęto niejako w tajemnicy, nie pozostawiając fanom i pozostałym członkom klubu żadnego wyjaśnienia.

Czy sprawa klubu Czuwaj Przemyśl przeniesie się do sądu?

Sprawa zamknięcia klubu Czuwaj Przemyśl wywołała prawdziwą burzę wśród kibiców. Wieść o likwidacji klubu dotarła także do prezydenta Przemyśla, który postanowił skomentować sprawę. Wojciech Bakun powiedział, że konflikty między zarządem, a zawodnikami i sympatykami klubu trwały od dłuższego czasu. Mediacje nie przynosiły skutku, dlatego zarząd planował dymisję. Prezydent nie krył zaskoczenia w związku z decyzją o likwidacji samego klubu. Według wcześniejszych ustaleń miał on dalej funkcjonować, ale z innym zarządem.

Według prezydenta miasta proces likwidacji klubu może trwać nawet kilka miesięcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że sprawa zakończy się w sądzie. Wszystko po to, by uratować klub, który został założony w 1918 roku! Czuwaj Przemyśl ma duże znaczenie dla miasta, dlatego sympatycy dołożą wszelkich starań, by zatrzymać jego likwidację.

A jeśli chcesz być na bieżąco z wiadomościami sportowymi, zajrzyj na stronę: https://www.sportonline.pl/.