„Zrobimy to lepiej!” – posłanki lewicy zawitały do Przemyśla

„Zrobimy to lepiej!” – posłanki lewicy zawitały do Przemyśla
Posłanki z lewicy odwiedziły niedawno Przemyśl. Wizyta związana była z ogólnopolską akcją „Zrobimy to lepiej!”. Głównym tematem rozmów były prawa kobiet, jednak poruszano też temat szczepionek. O co chodzi w akcji i do czego zachęcały posłanki?
 

„Zrobimy to lepiej!” o co w tym wszystkim chodzi?

 
Już od jakiegoś czasu Lewica jeździ po Polsce z konwencjami pod tytułem „Zrobimy to lepiej!”. Spotkania w ramach tego cyklu mają być swoistym manifestem poglądów tej partii wyrazem chęci do działania. Lewica chce też politycznie zaangażować ludzi różnych pokoleń. W ramach cyklu poruszane są tematy, które dotyczą każdej grupy wiekowej.
 
W ramach spotkań poruszane są aktualne problemy społeczeństwa. Pojawiają się też wątki kontrowersyjne. Lewica chce również dbać o zdrowie i uświadamiać ludzi o konieczności dbania o nie. Chcą w ten sposób pokazać swoją siłę oraz wolę działania. Mają dość siedzenia z założonymi rękami i modlenia się o cud.
 

Co działo się w Przemyślu.

 
Posłanki, które zagościły w Przemyślu, uczestniczyły w otwartej konferencji prasowej, która obyła się na rynku. Panie uczestniczyły też w jakże ważnych obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego oraz Pikniku, który nazwano „Piknik z Polityczkami Lewicy”.
 
W czasie wizyty polityczki skupiły się na tematyce praw kobiet. Było o przemocy, prawie do decydowania o własnym ciele, karierach zawodowych oraz problemie nierówności społecznych. Brano pod uwagę problemy różnych grup społecznych i starano się podchodzić do problemu całościowo. Poruszono również tematykę szczepień. Panie stanowczo zachęcały do udziału w tym Narodowym Programie.
 
W czasie wakacyjnych spotkań panie mówią też sporo o konieczności świeckości państwa, o ekologii i środowisku, o zdrowiu i prawidłowej higienie ciała, a także inflacji i braku stabilności cen. Przemyśl był kolejnym miastem wakacyjnej trasy z tego cyklu. W czasie wydarzeń zbiera się również propozycje mieszkańców na ulepszenie kraju.