Zbliża się Święto Fajki w Przemyślu!

Zbliża się Święto Fajki w Przemyślu!

Niecodzienne imprezy mają wzięcie na całym świecie, warto więc pamiętać, że tego typu atrakcji nie brakuje również w Polsce. Świetnym przykładem jest zbliżające się Święto Fajki, które będzie skutkowało fantastyczną imprezą tematyczną w Przemyślu. Tegoroczne wydarzenie nawiązuje do tradycyjnej fajki włoskiej. Wydarzenie, które zaplanowano na 26 czerwca, będzie więc przepełnione fantastycznym klimatem Włoch!

Atrakcje dla każdego

Święto Fajek szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom dobrego tytoniu, ale atrakcje przygotowano dla wszystkich. W końcu nikt nie jest w stanie się oprzeć włoskim klimatom. Impreza będzie bogata w koncerty i występy taneczne, na scenie pojawią się polscy i włoscy artyści. Uwagę z pewnością przyciągnie również kiermasz, na którym będzie można zakupić sobie stylową fajkę na własność. A to jeszcze nie wszystko! Stoiska będą pełne włoskich smakołyków w postaci win, serów i innych produktów regionalnych kraju. Coś dla siebie znajdą więc nie tylko miłośnicy fajek, ale również znakomitej kawy, czy wina. Oficjalna część wydarzenia odbędzie się w sobotę 26 czerwca na Rynku Starego Miasta.

Co jeszcze będzie się działo?

Swoją cegiełkę do wydarzenia dołoży również Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, gdzie przygotowano specjalną wystawę z okazji Święta Fajki. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od godziny 12:00. Co ciekawe, gościem specjalnym wydarzenia będzie również miasto Zamość, które słynie ze swoich włoskich korzeni. Przedstawiciele Zamościa przygotowali dla uczestników wydarzenia mnóstwo atrakcji, między innymi gigantyczne puzzle, warsztaty malarskie i mnóstwo ciekawostek historycznych. Chętni będą mogli dowiedzieć się, na jakie atrakcje można liczyć w Zamościu. Być może niektórych zachęci to do odwiedzenia tego wyjątkowego miasta.

Święto Fajki w Przemyślu jest więc wydarzeniem atrakcyjnym dla całych rodzin, gdyż zabaw i zajęć dla dzieci nie zabraknie. Przygotujcie się więc na znakomitą zabawę i nastrójcie na wakacyjny, włoski klimat. Jak widać, nie trzeba jechać do Włoch, by dobrze się bawić.