Zaprojektowanie i budowa kompleksów basenowych w Przemyślu to koszt prawie 74 milionów złotych

Zaprojektowanie i budowa kompleksów basenowych w Przemyślu to koszt prawie 74 milionów złotych

Planowane jest, że projekt dotyczący budowy kompleksu basenów w Przemyślu na Podkarpaciu, oszacowany na kwotę niemal 74 milionów złotych, zostanie zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch lat. W trakcie wtorkowej ceremonii został symbolicznie wmurowany akt erekcyjny, co oznacza rozpoczęcie prac budowlanych.

Prezydent miasta Przemyśl, Wojciech Bakun, podczas uroczystości poinformował obecnych, że jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad konstrukcją obiektu. Wyjaśnił również, że inwestycja powstanie w przeciągu mniej więcej dwóch lat, a obecnie są na etapie finalizacji prac przygotowawczych i projektowych.

Bakun, który zamierza ubiegać się o reelekcję w nadchodzących wyborach w kwietniu, zapowiedział dodatkowo, że w planach samorządu jest stworzenie hali widowiskowo-sportowej. Jak podkreślił, celem tych działań jest zrealizowanie tego projektu w ciągu najbliższych pięciu do sześciu lat, aby uczynić Przemyśl jak najbardziej atrakcyjnym miejscem do życia.

Prezydent Przemyśla zaznaczył, że kompleks basenów, który ma kosztować prawie 74 miliony złotych, otrzymał wsparcie finansowe na poziomie około 30 milionów złotych z budżetu państwa w ramach Programu Inwestycji Strategicznych. Wyraził swoją wdzięczność za to wsparcie, składając podziękowania m.in. dla byłego marszałka Sejmu i posła PiS z Przemyśla, Marka Kuchcińskiego.