Wielka inwestycja w Przemyślu: most kolejowy za 60 mln zł!

Wielka inwestycja w Przemyślu: most kolejowy za 60 mln zł!

Most kolejowy w Przemyślu jest obiektem wyjątkowym i ma dużą wartość historyczną. Nowy most kolejowy będzie ważnym elementem rozwoju kolei. Co więcej, pięknie podkreśli tę charakterystyczną część miasta. Stary most wciąż będzie funkcjonował jako droga dla pieszych. Plan inwestycji wygląda obiecująco. Most kolejowy za 60 mln zł to kolejny krok do rozwoju polskich kolei. Będzie bezpieczniej i bardziej komfortowo.

Przemyśl inwestuje

Nowy most kolejowy w Przemyślu będzie znakomitym połączeniem walorów starego mostu z nowymi rozwiązaniami. Sześcioprzęsłowy most o długości około 200 metrów bez wątpienia stanie się ozdobą miasta. A jednocześnie zadba o komfort mieszkańców i podróżnych. Sprawne przewozy kolejowe to coś, czego w Polsce potrzeba. Warto również wspomnieć, że w planach jest również zagospodarowanie terenu wokół mostu. Korzyści z inwestycji zauważą także kierowcy i piesi.

Budowa nowego mostu kolejowego w centrum Przemyśla pochłonie około 60 mln zł. Środki na ten cel uzyskano z rządowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Utrudnienia w samym centrum miasta

Prace budowlane rozpoczęto 3 listopada. Od teraz kierowcy muszą dostosować się do nowych zasad ruchu drogowego w centrum miasta. Utrudnienia są duże, a ulica Sportowa praktycznie wyłączona z ruchu. Należy spodziewać się korków na ulicy Jagiellońskiej. Godziny szczytu w centrum Przemyśla z pewnością będą powodem frustracji wielu kierowców. Na razie nie planuje się wyłączeń ruchu kolejowego, ale tymczasowo będzie odbywał się jednotorowo. Duża inwestycja na jakiś czas zaburzy ruch drogowy w mieście, ale efekt z pewnością wynagrodzi miesiące zmagań.