W Przemyślu żyje się źle?

W Przemyślu żyje się źle?

Od czasu do czasu każdy Polak lubi ponarzekać na swoje miejsce zamieszkania. Przeszkody życiowe, trudności i ograniczenia wynikające z życia w danym miejscu potrafią być frustrujące. Nie inaczej jest w Przemyślu, który według opinii mieszkańców ma sporo wad. Listę wszystkich zarzutów wobec Przemyśla opublikowano na stronie Nasze Miasto, a my omówimy sobie najciekawsze z nich.

Wady mieszkania w Przemyślu

Czytelnicy portalu Nasze Miasto mieszkający w Przemyślu, regularnie dzielą się swoimi opiniami na temat miasta w komentarzach. Na tej podstawie redakcja stworzyła niechlubną listę cech Przemyśla, przez które życie w mieście staje się niekiedy bardzo trudne. Wymieniono między innymi bezrobocie, czy wysoki stopień zanieczyszczenia powietrza. Większe zdziwienie budzi natomiast zarzut o to, że Przemyśl nie powiększa swojej powierzchni, a tym samym się nie rozwija. Według mieszkańców dużym problemem jest również brak dużych inwestorów, którzy omijają miasto szerokim łukiem. Z tego powodu miasto nie ma pieniędzy na niezbędne modernizacje, na przykład remont dworca.

Czy w Przemyślu jest gorzej niż w innych polskich miastach?

Przemyśl jest często oceniany jako miasto bez perspektyw. W mieście jest mało miejsc rozrywki, stosunkowo mało sklepów, a dobrze płatne stanowiska pracy można zajmować tylko dzięki znajomościom. Do tego dochodzi również słaba komunikacja miejska i problemy z ciasną zabudową, bowiem deweloperzy w każdym mieście znajdą sposób na zarobek. Nie brzmi to dobrze, ale przypominamy, że Przemyśl ma również dużo zalet. Negatywne opinie o mieście niestety można dopasować do wielu mniejszych polskich miejscowości. Rozwój małych miast jest ograniczony, a młodzi ludzie stale szukają szczęścia gdzie indziej. Trudno się ludziom dziwić, że chcą dobrze zarabiać i godnie żyć, a niestety dobrych ofert pracy jest coraz mniej. Cóż zatem nam pozostaje? Na pewno warto nauczyć się pozytywnego myślenia i skupiania się na szansach i możliwościach. W końcu mieszkańcy również tworzą miasta. Możemy zmienić więcej, niż nam się wydaje.