W Przemyślu policjanci uratowali starszego mężczyznę leżącego na śniegu

W Przemyślu policjanci uratowali starszego mężczyznę leżącego na śniegu

W ostatnią sobotę, o godzinie 18, jeden z patroli policyjnych natrafił na niecodzienną sytuację na ul. Lwowskiej w Przemyślu. Policjanci odnaleźli starszego mężczyznę, który bezradnie leżał przykryty zaspą śniegu. Niezwłocznie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe.

Zespół ratowników medycznych stwierdził u znalezionego mężczyzny objawy hipotermii – temperatura jego ciała wynosiła jedynie 34 stopnie Celsjusza. Ponadto, pacjent doznał urazu głowy i wykazywał oznaki narastających zaburzeń świadomości. Zdecydowano o niezwłocznym przetransportowaniu mężczyzny do SOR Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

„Gdyby nie czujność i interwencja naszych policjantów, mężczyzna nie przeżyłby nocy spędzonej w zimowej zasypie” – podkreślił Marek Janowski, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Niewykluczone, że ten incydent przypomni nam o konieczności zachowania czujności i wzajemnej pomocy w trudnych warunkach atmosferycznych. Zawsze warto zwrócić uwagę na to, czy ktoś w naszym otoczeniu nie potrzebuje pomocy.