W Medyce zatrzymano mężczyznę przemycającego kurtkę ze skóry pytona

W Medyce zatrzymano mężczyznę przemycającego kurtkę ze skóry pytona

Na przejściu granicznym w Medyce regularnie zatrzymuje się osoby przemycające odzież i wyroby wykonane z chronionych gatunków zwierząt. Pod koniec maja zatrzymano kolejną osobę. 44-letni mężczyzna próbował przewieźć z Polski do Ukrainy kurtkę wykonaną ze skóry pytona. To gatunek chroniony, a 44-latek nie miał zezwolenia.

Dlaczego skóra pytona jest tak popularna?

Skóra pytona charakteryzuje się unikatowym wzorem i teksturą, które są trudne do skopiowania, wyjątkowe i niepowtarzalne. To sprawia, że wyroby z pytona są bardzo pożądane przez klientów poszukujących ekskluzywnych produktów.

Co więcej, skóra pytona wyróżnia się trwałością. Jest znacznie grubsza niż skóry większości zwierząt, co sprawia, że jest odporna na uszkodzenia i zachowuje swoją świetność na dłużej. Skóra pytona jest także elastyczna, co ułatwia produkcję różnorodnych wyrobów skórzanych o różnych kształtach i rozmiarach.

Niestety, ze względu na popyt na skórę pytona węże te są zagrożone wyginięciem. Handel skórą pytona jest regulowany przez międzynarodowe porozumienia i konwencje, między innymi CITES. Niemniej jednak nadal istnieje nielegalny handel skórą pytona, co jest poważnym problemem dla ochrony tych gatunków.