Umiejętności celników z Europy doskonalone w Przemyślu

Umiejętności celników z Europy doskonalone w Przemyślu

Specjaliści służb celnych z czternastu europejskich państw spotykają się, aby poszerzyć swoje umiejętności w zakresie efektywnej kontroli autobusów na granicach. W tym celu, organizowane jest wydarzenie przez zespół ekspertów od spraw celnych CELBET we współpracy z Krajową Administracją Skarbową.

Anna Hatała-Wanat, rzecznik prasowy CELBET, poinformowała Polską Agencję Prasową, że do Przemyśla przybyło 21 specjalistów ds. celnictwa z różnych krajów Europy, takich jak Austria, Belgia, Grecja, Dania oraz Finlandia.

Program szkolenia obejmuje zapoznanie uczestników z technikami efektywnej kontroli autobusów. Zajęcia prowadzą doświadczeni trenerzy pochodzący z Polski, Węgier oraz Finlandii. Szkolenie zorganizowane jest w realnych warunkach – na przejściu granicznym w Medyce, nieopodal Przemyśla – informuje rzecznik.

Hatała-Wanat podkreśla, że wybór miejsca na szkolenie nie był przypadkowy. To właśnie w placówce Krajowej Szkoły Skarbowości w Przemyślu mieści się Centrum Kompetencyjne CELBET specjalizujące się w kontroli autobusów, znane jako Bus Search Center of Expertise.

CELBET jest organizatorem już czwartych międzynarodowych warsztatów szkoleniowych z zakresu kontroli autobusów, które mają miejsce w filii szkoły KAS w Przemyślu.