Ujawniony przemyt stomatologicznych akcesoriów przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS

Ujawniony przemyt stomatologicznych akcesoriów przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej z podkarpackiej KAS

W działaniach przeciwdziałających nielegalnemu przemytowi, funkcjonariusze podkarpackiej Izby Administracji Skarbowej zatrzymali znaczną ilość przemycanych narzędzi oraz akcesoriów stomatologicznych. Łącznie udaremnili przemyt ponad 470 różnego rodzaju przedmiotów dentystycznych.

Do zdarzenia doszło, gdy autokar zmierzający do Włoch z terytorium Ukrainy wjeżdżał na teren Polski. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zlokalizowani na przejściu granicznym w Medyce postanowili dokładnie skontrolować środek transportu.

Podczas dokładnej inspekcji pojazdu odkryli, że kierujący nim człowiek, obywatel Ukrainy, przewozi znaczny ładunek niewiadomego pochodzenia. Jak poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie, w bagażu podróżnika znajdowało się ponad 470 sztuk narzędzi i akcesoriów stosowanych w stomatologii, które nie zostały zgłoszone do odprawy celnoskarbowej.

Zarzuty dotyczące przemytu postawiono 51-letniemu kierowcy autokaru, w związku z czym wszczęto wobec niego postępowanie karne skarbowe. Jako dowód w sprawie, zabezpieczono przemycane narzędzia i akcesoria stomatologiczne.

Konsekwencją popełnionego przestępstwa dla obywatela Ukrainy może być nałożenie grzywny. Funkcjonariusze zabezpieczyli już na ten cel kwotę 5 tys. złotych.