Udana operacja w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu

Udana operacja w Szpitalu Wojewódzkim w Przemyślu

Ogromne gratulacje należą się lekarzom Przemyskiej Chirurgii Naczyniowej Szpitala Wojewódzkiego. Jako nieliczni w Polsce potrafią oni bowiem przeprowadzić bardzo skomplikowaną operację zabezpieczenia tętniaka aorty jamy brzusznej metodą wewnątrznaczyniową, inaczej zwaną też endowaskularną. Tak skomplikowane operacje wykonuje się tylko w kilku specjalistycznych szpitalach w całej Polsce, a Przemyski szpital ma powody do dumy, ponieważ ich lekarze są zdolni do przeprowadzenia takiej operacji jako jedyni w naszym województwie.

Światowej klasy specjalista

Nie udałoby się to gdyby nie światowej klasy specjalista w tej dziedzinie, czyli profesor P. Kasprzak, to on bowiem poprowadził zespół lekarzy przez bardzo skomplikowaną operację zoperowania tętniaka tętnicy głównej aorty, a obejmował on także naczynia trzewne.

Taka operacja wiąże się z ogromnym niebezpieczeństwem, zwłaszcza gdy miałaby ona zostać przeprowadzona na otwartym sercu. Udało się to zrobić właśnie za pomocą zabiegu endowaskularnego, dzięki któremu uzyskano dostęp przez pachwinę oraz jej okolice.

Niebezpieczny i skomplikowany zabieg

Zabieg ten należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych z tego zakresu. W trakcie tego właśnie zabiegu nie zostaje usunięty sam tętniak, którego lekarze nie dotykają, wytyczają oni bowiem inną ścieżkę, którą będzie płynęła krew do aorty, z pominięciem uszkodzonego tętniaka. To właśnie sprawia, że zabieg ten jest nie tylko rewolucyjny, a także bardzo bezpieczny. Daje on także bardzo duże szanse na wyleczenie pacjenta.

Ogromnie cieszy nas fakt, że mamy w Przemyślu tak dobrze wykwalifikowaną kadrę. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i ogromie przyswojonej wiedzy są w stanie pomagać nam wrócić do pełni sił po ciężkiej chorobie. Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi, a także liczymy na więcej tego typu wyróżnień w przyszłości.