Tomasz Dziumak kończy bycie dyrektorem w przemyskim liceum, a nowym dyrektorem może zostać Tomasz Kuźmiek

Tomasz Dziumak kończy bycie dyrektorem w przemyskim liceum, a nowym dyrektorem może zostać Tomasz Kuźmiek

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu niebawem dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora. Tomasza Dziumaka, byłego kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Przemyśla, już od 1 września br. nie zobaczymy na tym stanowisku.

Dziumak, który przegrał w drugiej turze ostatnich wyborów samorządowych z obecnie urzędującym Wojciechem Bakunem, pełniącym już swoją drugą kadencję jako prezydent Przemyśla, zasiadał w radzie miasta. Jednakże zdecydował się zrzec mandatu radnego na rzecz pracy jako dyrektor popularnie nazywanego „Słowaka” – I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu.

25 czerwca br. zapadło decyzja w konkursie na stanowisko dyrektora delegatury Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wśród kandydatów znalazł się T. Dziumak i to właśnie on zdobył zwycięskie laury.

Niewykluczone, iż nowym dyrektorem „Słowaka” od 1 września br. zostanie Tomasz Kuźmiek, obecny nauczyciel historii w tej placówce. Informacja ta nie jest jeszcze oficjalna, a ostateczną decyzję na ten temat podejmie prezydent miasta Przemyśla – W. Bakun.

Kuźmiek to były radny Przemyśla i prezes Stowarzyszenia Regia Civitas w latach 2013-2015. Przed wyborami samorządowymi, które odbyły się w kwietniu, dołączył do sztabu wyborczego Wojciecha Bakuna pod hasłem „Wspólnie dla Przemyśla”.