Spółka ZUE na progu zdobycia kontraktu na gigantyczną inwestycję infrastrukturalną PKP Intercity

Spółka ZUE na progu zdobycia kontraktu na gigantyczną inwestycję infrastrukturalną PKP Intercity

Spółka ZUE jest o krok od zdobycia prestiżowego kontraktu na realizację jednej z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych prowadzonych przez PKP Intercity. Jej oferta na przeprowadzenie modernizacji stacji postojowej Przemyśl Bakończyce została wyceniona na imponującą sumę ćwierć miliarda złotych.

PKP Intercity przystępuje do realizacji długo oczekiwanych inwestycji w bazy taborowe. Już w tym roku ruszyła procedura przetargowa, mająca na celu wyłonienie wykonawcy zadania modernizacji stacji postojowej Przemyśl Bakończyce. Szacunkowy koszt tej wielkiej inwestycji wynosi aż 380 milionów złotych.

Spółka ZUE poinformowała, że jej oferta okazała się najbardziej korzystna w trakcie procesu przetargowego. Netto, oferta spółki wynosi 219,3 miliona złotych, natomiast brutto – 269,8 miliona złotych. Tym samym, zaproponowana kwota jest znacząco niższa od pierwotnie oszacowanych kosztów. Teraz nadszedł czas na możliwe zarzuty i rozstrzygnięcie przetargu. Wykonawca ma 24 miesiące na realizację inwestycji, licząc od momentu podpisania umowy.