Sean Penn w Przemyślu! Aktor przyjechał pomagać

Sean Penn w Przemyślu! Aktor przyjechał pomagać

Amerykański aktor Sean Penn słynie nie tylko ze znakomitych ról, ale także z działalności charytatywnej. Jako współzałożyciel międzynarodowej organizacji CORE, Penn pojawił się w Przemyślu, by wyremontować stary hotel POSiR. Odnowiony budynek będzie służył Ukraińcom uciekającym przed wojną.

Sean Penn wspiera Ukraińców

Fundacja CORE oraz miasto partnerskie Paderborn odpowiadają za finanse, które zostaną przeznaczone na generalny remont nieużywanego hotelu POSiR. Odnowiony budynek zostanie przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy wciąż pojawiają się w Przemyślu. Sean Penn, jako współtwórca CORE, także przybył do polskiego miasta. Wiele wskazuje na to, że to nie ostatnia wizyta aktora w Przemyślu.

Remont obiektu zakłada wymianę dachu, a także położenie nowych instalacji: wodnej, kanalizacyjnej i elektrycznej. W budynku pojawią się nowe okna, drzwi i ocieplenie. Modernizacja obiektu potrwa kilka miesięcy. Odnowiony budynek będzie do dyspozycji miasta Przemyśla, a w trakcie wojny w Ukrainie będzie służył także uchodźcom.