Remont kolejowy, ścieżki rowerowe i policja: dzieje się w Przemyślu!

Remont kolejowy, ścieżki rowerowe i policja: dzieje się w Przemyślu!

Przemyśl stał się ostatnio gwiazdą YouTube, a to za sprawą pary policjantów przytulających się na rondzie. To jednak tylko drobna historia w gąszczu ważniejszych i równie interesujących. Przemyśl stara się bowiem uzyskać tytuł Stolicy Rowerowej kraju, a także modernizuje tory kolejowe na trasie Przemyśl — Ukraina — Bieszczady.

Miasto inwestuje i dba o pozytywny rozwój!

Inwestycje w miejską infrastrukturę to codzienność w polskich miastach, które od dziesięcioleci odbudowują się po wojnie, starając się nie tylko odzyskać dawną świetność, ale i ją prześcignąć. Nie jest to takie proste, ponieważ wiąże się ze sporym nakładem finansowym, a dodatkowo potrzeba na to wszystko czasu. Mimo to Przemyśl może się pochwalić wspaniałą infrastrukturą rowerową. Miłośnicy jazdy na rowerze mają teraz okazję się wykazać i głosować na swoje miasto w konkursie Rowerowej Stolicy Polski. W tym roku konkuruje ze sobą około 50 miast, więc konkurencja jest spora.

A skoro o inwestycjach mowa, wkrótce rozpocznie się remont linii kolejowej nr 102, czyli torów na trasie Przemyśl — Ukraina — Bieszczady. Miasto ma niedługo ogłosić przetarg. Linia po rozpadzie ZSRR przestała być użytkowana, a obecnie jest idealna okazja, by przywrócić ją do użytku. Chodzi nie tylko o turystykę, ale również o dodatkowe szlaki łączące Polskę z Ukrainą w kontekście wojny z Rosją.

Policjant i policjantka oddają się amorom na rondzie

Przemyśl to nie tylko inwestycje, ale również ciekawe wydarzenia społeczne. Do nietypowego zdarzenia doszło na przemyskim rondzie, kiedy to przejeżdżająca autem kobieta nagrała na kamerkę samochodową policjanta i policjantkę wyraźnie mających się ku sobie. Nagranie wrzucono do sieci, gdzie szybko zdobyło popularność. Policjantów określono mianem obściskujących się, ale naszym zdaniem to przesada. Granice dobrego smaku na pewno nie zostały przekroczone, a jak wskazują niektórzy, mogła to być również próba pocieszenia lub gratulacji. W każdym razie pozytywne emocje to zawsze miły akcent, sprawiający, że dzień staje się lepszy!