Regiojet planuje nowe połączenie kolejowe między Przemyślem a Hanowerem

Regiojet planuje nowe połączenie kolejowe między Przemyślem a Hanowerem

Czeskie przedsiębiorstwo transportowe o nazwie Regiojet ma w planach wprowadzenie nowego bezpośredniego połączenia kolejowego. Trasa ma prowadzić od polskiego miasta Przemyśl, które znajduje się przy granicy z Ukrainą, aż do Hanoweru, usytuowanego w Dolnej Saksonii. W poniedziałek, informację tę oficjalnie potwierdziła rzeczniczka prasowa firmy z siedzibą w Brnie. Aby to umożliwić, firma złożyła odpowiedni wniosek do polskiego Urzędu Transportu Kolejowego o prawo korzystania z sieci kolejowej i obecnie czeka na decyzję.

Regiojet od wielu lat jest dostawcą codziennych połączeń kolejowych łączących Pragę z Przemyślem. Na tej trasie pasażerowie mają możliwość przesiadki w kierunku ukraińskich miast takich jak Kijów, Lwów czy Charków.

Planami firmy na przyszłość jest rozszerzenie usług kolejowych o trasy między Pragą a Czopem – miastem ukraińskim usytuowanym na zachodzie kraju, na styku granic z Węgrami i Słowacją. W tym kontekście trwają obecnie negocjacje z Kolejami Ukraińskimi.

Regiojet to firma transportowa, którą założył Radim Jancura – czeski biznesmen w roku 1993, kiedy to był jeszcze studentem. Początki firmy wiązały się z nazwą Student Agency i organizacją wyjazdów zagranicznych dla opiekunek do dzieci. Następnie firma rozszerzyła swoją działalność o oferowanie usług autobusowych dalekobieżnych, a później również kolejowych.