Recykling w Przemyślu: miasto wyróżnione w ogólnopolskim konkursie!

Recykling w Przemyślu: miasto wyróżnione w ogólnopolskim konkursie!

Przemyśl włączył się do ogólnopolskiego konkursu i zawalczył o tytuł stolicy recyklingu. Zadaniem społeczności konkurujących miast było uzbieranie jak największej ilości elektrośmieci. Najlepszy wynik uzyskały Siedlce, zdobywając zaszczytny tytuł Polskiej Stolicy Recyklingu. Tymczasem Przemyśl uzyskał wyróżnienie.

Konkurs szerzący świadomość ekologiczną

W konkursie o tytuł stolicy recyklingu wzięło udział 80 miast. Zadanie było jedno — uzbieranie i przekazanie do recyklingu jak największej ilości elektrośmieci. Mieszkańcy mogli przynosić elektroodpady do specjalnych, czerwonych kontenerów lub zamawiać odbiór odpadów w domu, lub firmie. Dużą popularnością cieszyły się również ekopikniki, a swoje zbiórki organizowały także szkoły. W Przemyślu udało się zebrać aż 14 000 elektroodpadów, za co miasto otrzymało wyróżnienie i bon na 141 drzew.

Celem konkursu było zwiększenie świadomości ekologicznej i zachęcenie Polaków do aktywnego działania na rzecz środowiska. Elektrośmieci są obecnie ogromnym problemem na świecie, a segregowanie tego typu odpadów pomaga skutecznie chronić naturę.