Przemyśl z dofinansowaniem na OZE i komputery

Przemyśl z dofinansowaniem na OZE i komputery

Wszyscy, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii, z pewnością ucieszą się z faktu dużego dofinansowania, jakie otrzymało miasto w ramach działania na rzecz ekologii. Przemyśl otrzymał również mniejszą dotację, która zostanie spożytkowana na zakup komputerów dla dzieci i wnuków byłych pracowników PPGR.

6,5 miliona złotych na OZE

Miasto Przemyśl złożyło wniosek o wsparcie w realizacji projektów związanych z odnawialnymi źródłami energii już w 2016 roku. Teraz otrzymało pozytywną odpowiedź. Przemyśl i Radymno otrzymają 6,5 miliona złotych dofinansowania rozmaitych inwestycji związanych z OZE.

W praktyce oznacza to, że każdy, kto planuje zainstalować na terenie swojej posesji fotowoltaikę lub wymienić stare pompy ciepła, może liczyć na korzystne wsparcie finansowe. Dotacja obejmuje również zakup kotłów na biomasę. Wystarczy złożyć wniosek i czekać na pozytywne rozpatrzenie!

Każdy, kto otrzyma pozytywną odpowiedź na złożony wniosek, zostanie zobowiązany do potwierdzenia chęci przyjęcia dofinansowania. Kluczowym warunkiem jest poprawne wypełnienie wniosku. Warto się do tego przyłożyć, by nie przegapić okazji. Chętnych z pewnością będzie dużo.

Rozwój cyfrowy dzieci byłych pracowników PPGR

Oprócz sporego dofinansowania na rzecz OZE Przemyśl otrzymał również mniejszą dotację na wsparcie cyfrowe dla dzieci byłych pracowników PPGR. Kwota sięgająca prawie 400 tysięcy złotych pójdzie na zakup komputerów dla szkół podstawowych i średnich w Przemyślu. Dzięki temu dzieci i młodzież zyskają dostęp do nowoczesnych, praktycznych sprzętów do nauki. To z pewnością zaprocentuje w przyszłości, gdyż rozwój cyfrowy jest dzisiaj bardzo istotną dziedziną.

Dotacja w wysokości 375 tysięcy zapewni zakup aż 147 laptopów. Na tej dotacji skorzystają więc wszystkie dzieci uczęszczające do lokalnych szkół.

A skoro o rozwoju cyfrowym mowa, polecamy ciekawą stronę https://www.coretrends.pl/, pełną ciekawostek i praktycznej wiedzy!

Jeden komentarz o “Przemyśl z dofinansowaniem na OZE i komputery

  1. Takie inwestycje się chwali. Inwestycje w technologię i innowacje są opłacalne z wielu powodów.

Comments are closed.