Przemyśl otwiera pierwszy w mieście sklep socjalny!

Przemyśl otwiera pierwszy w mieście sklep socjalny!

Fundacja Wolne Miejsce współfinansuje budowę i utrzymanie pierwszego w Przemyślu sklepu socjalnego. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest radny Bartłomiej Barczak, który swoim pomysłem dał początek budowie jedynego jak na razie sklepu socjalnego na terenie całego Podkarpacia. W sklepie socjalnym będzie można kupić produkty w niższych cenach, jednak nie będzie to sklep dla każdego.

Sklep socjalny w Przemyślu w trakcie organizacji

Na utworzenie sklepu socjalnego przeznaczono lokal przy ulicy Sportowej, w którym dawniej mieściła się drukarnia. Obecnie remont lokalu zbliża się do końca. To oznacza, że do otwarcia sklepu socjalnego w Przemyślu jest już bliżej niż dalej. Dla wielu mieszkańców miasta planowane otwarcie sklepu dla potrzebujących to bardzo dobra wiadomość, zwłaszcza w trudnym okresie kosztownego sezonu grzewczego (patrz: https://eandrychow.pl/2022/09/czarne-wizje-w-zwiazku-ze-zblizajacym-sie-sezonem-grzewczym/). Sklep, który powstanie w Przemyślu, będzie swego rodzaju odzwierciedleniem sklepu działającego w Katowicach. Tamta placówka także powstała przy współpracy z Fundacją Wolne Miejsce.

Sklep socjalny: dla kogo i co można kupić?

Idea sklepów socjalnych zakłada sprzedaż pełnowartościowych produktów z krótkim terminem ważności w cenach dużo niższych niż w supermarketach. Można uznać, iż sklep socjalny zrzesza w sobie wszystkie duże promocje, tyle że wcale nie musimy ich szukać. W sklepach socjalnych sprzedawane są towary pierwszej potrzeby i żywność. Korzystne cenowo dyskonty nie są jednak dla wszystkich. Jeśli chcemy zrobić zakupy w sklepie socjalnym, musimy mieć specjalne skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej. W tego typu sklepach zakupy mogą również robić osoby, które ukończyły 60 lat. Co ciekawe, sklep w soboty będzie otwarty dla wszystkich chętnych.