Przemyskie hospicjum prosi o wsparcie

Przemyskie hospicjum prosi o wsparcie

Organizacje pomocowe starają się uruchomić hospicjum dla dzieci i dorosłych w Przemyślu już od dłuższego czasu. Zdobycie środków na ten cel nie było łatwym zadaniem, a obecnie do ukończenia inwestycji wciąż brakuje około 4 milionów złotych. Pomysłodawcy wciąż starają się pozyskać brakujące fundusze, udostępniając między innymi internetową zbiórkę. Pomóc może każdy, kto ma na to ochotę.

Hospicjum dla dzieci i dorosłych w Przemyślu

Prace związane z budową hospicjum dla dzieci i dorosłych w Przemyślu trwają już od 2017 roku. Wtedy to pomysłodawcy i organizacje stojące za realizacją przedsięwzięcia — Bractwo św. Łazarza i współpracujący zakon oraz szpital — otrzymały budynek od miasta. Przemyśl przekazał dawny szpital wojskowy na rzecz planowanego hospicjum.

Konieczne było przystosowanie budynku do nowych celów, czym zajęto się niemal od razu. W tej chwili dawny szpital ma nawet panele fotowoltaiczne na dachu, a wszystko po to, by był miejscem nowoczesnym, przyjaznym, ekologicznym i łatwiejszym w utrzymaniu. Wciąż jednak brakuje funduszy na to, by inwestycję domknąć. Potrzebne są pieniądze na zatrudnienie personelu i rozpoczęcie działalności.

Brakuje około 4 mln złotych

Zawrotna suma 4 mln złotych jest poza zasięgiem osób odpowiedzialnych za projekt. Do tej pory udało się zrobić już naprawdę wiele, dlatego wierzymy, że uruchomienie hospicjum jest kwestią czasu. Warto przy tym wspomnieć, że na terenie budynku będzie również miejsce poświęcone na wsparcie dla uchodźców z Ukrainy. Przygotowano również sale rehabilitacyjne, z których będą mogły korzystać wszystkie osoby w potrzebie.

Stowarzyszenie rozpoczęło ponowne kwestowanie przed kościołami i podczas miejskich imprez. Wszystko po to, by uzbierać niezbędne fundusze. Osoby chętne mogą również wpłacać pieniądze bezpośrednio przez stronę internetową Bractwa św. Łazarza. W trakcie ostatniej kwesty, która odbyła się 1 maja, udało się zebrać aż 40 tysięcy złotych. Sporo jeszcze brakuje, ale pozytywne zakończenie inwestycji zbliża się wielkimi krokami.