Przedszkole „Nad Jaworem” zyskało nowe sprzęty

Przedszkole „Nad Jaworem” zyskało nowe sprzęty

Udało się tego dokonać dzięki wsparciu sponsorów oraz pieniędzy ze zbiórek publicznych. Swoją cegiełkę dołożyli także mieszkańcy, którzy z chęcią oddawali swój 1% podatku właśnie za ten zaszczytny cel. Dzięki zebranym środkom udało się zakupić dwa nowe urządzenia na plac zabaw, który mieści się przy Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Nad Jaworem” w Przemyślu.

Specjalnie dla maluchów

Placówka, o której mowa, czyli Niepubliczne Przedszkole Specjalne „Nad Jaworem” mające swoją siedzibę w Przemyślu. To właśnie do niego uczęszczają dzieciaki, które mają problemy z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Od lat prowadzone jest ono przez Przemyski oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem. Dla tych dzieciaków ruch na świeżym powietrzu to nie tylko wspaniała zabawa jest to także doskonała okazja do aktywnej rehabilitacji.

Sprzęty zostały specjalnie dobrane

Wszystkie nowe urządzenia, które zostały zakupione, zostały specjalnie wyselekcjonowane właśnie pod kątem niepełnosprawności dzieciaków. Znalazła się tutaj ścianka wspinaczkowa, a także liczne skałki. Dzięki nim, prowadzenie rehabilitacji u maluchów stanie się znacznie prostsze. Dodatkowo nowe urządzenia zachęcają najmłodszych do pokonywania swoich granic.

Każdy mógł dołożyć swoją cegiełkę

Łączny koszt zakupionych urządzeń to ponad 29 tysięcy złotych. Całą kwotę udało się zebrać dzięki publicznej zbiórce, którą zorganizowała Ewelina Kuncelman oraz wsparciu firmy Collis Invest. Dodatkowo każda zainteresowana osoba mogła przekazać na ten cel swój 1% podatku.

Bardzo cieszy fakt, że inwestycje tego typu są tak chętnie wspierane przez lokalną społeczność. To dzięki nim dzieciaki mogą się cieszyć nowymi sprzętami, które nie tylko sprawią im ogromną frajdę, ale co ważniejsze przyczynią się do ich aktywnej rehabilitacji.