Przedszkolaki odwiedzają policjantów z okazji Wielkanocy

Przedszkolaki odwiedzają policjantów z okazji Wielkanocy

Maluchy z Przemyśla pojawiły się w Komendzie Policji ze świątecznymi życzeniami. Ten wzruszający gest bardzo spodobał się obecnym na służbie policjantkom i policjantom. Przedszkolaki przebrały się za wielkanocnego zająca i baranka, by od razu było wiadomo, że nie mają kłopotów z prawem. Urocze dzieciaki osłodziły wszystkim dzień.

Przedszkolaki z wizytą u policjantów

Wielkanoc to czas radości i nadziei związanej ze zmartwychwstaniem Jezusa Chrystusa. Zarówno wierzący, jak i niewierzący mogą czerpać z tej historii naukę o tym, by nigdy nie tracić nadziei na lepsze jutro. To także historia pokazująca, że nie wolno się poddawać, bo dobro zawsze zwycięży.

Nic nie kojarzy się z radością i nadzieją tak bardzo, jak dzieci. To przyszłość dla nas i całej Ziemi. Ponadto dzieci są niewinne i przepełnione wrodzoną dobrocią. My, dorośli, moglibyśmy się wiele nauczyć od maluchów, gdybyśmy tylko potrafili je docenić. Gest małych przedszkolaków, którzy w imieniu swoich kolegów i koleżanek przybyli z życzeniami, z pewnością został doceniony przez obecnych w pracy policjantów. Przebrane w urocze kostiumy dzieci przyniosły prawdziwego ducha świąt!

Polacy pamiętają o potrzebujących

Tegoroczne święta przypadły na bardzo trudny czas. Wojna tocząca się w Ukrainie odbiła się szerokim echem także w Polsce, gdzie obecnie przebywa mnóstwo uchodźców. Cierpienie tych ludzi jest widoczne gołym okiem. W tak trudnych czasach ciężko jest zachować nadzieję na lepsze jutro, ale wzorem Jezusa Chrystusa nie możemy się poddawać.

To piękne, że ludzie naprawdę pamiętają o innych. W Przemyślu podobnie jak w innych polskich miastach przygotowano świąteczne posiłki dla potrzebujących. Ludzie dzielą się duchem świąt i dzielą się dobrocią. To pozwala wierzyć w zwycięstwo nad złem, którego wiele się ostatnio namnożyło. Nie zapominajmy jednak, że my również mamy siłę i wspólnie możemy zmieniać ten świat na lepsze.