Potężna inwestycja PKP Intercity – modernizacja stacji Przemyśl Bakończyce i budowa eko-myjni

Potężna inwestycja PKP Intercity – modernizacja stacji Przemyśl Bakończyce i budowa eko-myjni

W środku bieżącego roku PKP Intercity zainaugurowało postępowanie przetargowe na realizację dwóch kluczowych projektów. Pierwszym jest gruntowna przebudowa stacji postojowej Przemyśl Bakończyce, a drugim budowa nowoczesnej, ekologicznej myjni pracującej przez cały rok. Zaskakująco duża liczba firm – aż osiem – postanowiła skorzystać z okazji i zgłosiła swoje oferty. Co ciekawe, dwa z tych podmiotów to konsorcja wielu przedsiębiorstw.

Przetargowy projekt, który ma się rozpocząć w Przemyślu, został uznany za jedną z największych inwestycji w tym mieście od dwóch dekad. Zdaniem PKP Intercity, na jego realizację przygotowano fundusze w wysokości 383 milionów złotych brutto. Po zakończeniu prac oczekuje się utworzenia 150 nowych stanowisk pracy.

Biurowi rzecznicy PKP Intercity informują, że obecnie dokonywana jest szczegółowa analiza przedłożonych w przetargu ofert. Postępowanie odbywa się bez ograniczeń.

Planowana modernizacja stacji w Przemyślu będzie stanowić najważniejszą inwestycję infrastrukturalną przewoźnika. Celem jest budowa nowoczesnej, ekologicznej myjni – jednej z siedmiu takich obiektów, które PKP Intercity planuje stworzyć. W ramach strategii inwestycyjnej obejmującej również rozwój infrastruktury, przewoźnik uruchomił już pierwszą całoroczną myjnię na stacji postojowej Warszawa Grochów w ubiegłym roku. Od października działa sezonowa myjnia w Krakowie (zrealizowana w ciągu tylko siedmiu miesięcy), a kolejna ma zostać oddana do użytku we Wrocławiu.