Poszukiwany przez przemyską policję mężczyzna podejrzany o oszustwo "na policjanta"

Poszukiwany przez przemyską policję mężczyzna podejrzany o oszustwo "na policjanta"

Przemyska straż prawa poszukuje osobnika, który jest podejrzany o uczestnictwo w nielegalnym procederze oszustwa, znanym jako metoda „na policjanta”. Siły porządkowe udostępniły zdjęcie osoby, która jest podejrzana o to przestępstwo, i proszą społeczność o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Siedziba Miejskiej Jednostki Policji w Przemyślu podała do wiadomości publicznej, że incydent związany z tym przestępstwem miał miejsce 13 października 2023 roku.

Podejrzany mężczyzna nawiązał kontakt z jednym z obywateli, prezentując się jako funkcjonariusz policji. W trakcie rozmowy, perfidny oszust zasugerował swojej ofierze, że padła ona celem nieetycznych działań pracowników instytucji bankowej.

Oszust twierdził, że siły policyjne odnajdują sfałszowany dokument tożsamości zawierający dane ofiary. Następnie nakazał swojemu rozmówcy skierować się do banku i wypłacić zgromadzone tam oszczędności, które mogą być zagrożone w wyniku działań niesolidnego bankowca. Niestety, ofiara uwierzyła w te kłamstwa i przekazała określonej osobie kwotę blisko 60 tysięcy złotych – relacjonują funkcjonariusze.