Policjanci chcą być bliżej najmłodszych

Policjanci chcą być bliżej najmłodszych

Funkcjonariusze Policji z Przemyśla dokładają wszelkich starań, aby dzieci czuły się bezpieczniej. Dobrym tego przykładem jest organizacji akcji profilaktycznych takich jak „Bezpieczna droga do szkoły” czy „Obcy niebezpieczny”. Wszystkie tego typu akcje mają na celu uświadomienie dzieciom, na jakie zagrożenia mogą być narażone podczas swojego młodego życia.

Mundurowe omówiły bezpieczną drogę do szkoły

Kilka dni temu, mundurowe z wydziału prewencji w Przemyślu zorganizowały spotkania z uczniami klas I-III. Spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 w Przemyślu, a także w Szkole Podstawowej w Krasiczynie, a ich celem było uświadomienie najmłodszym zasad poruszania się po drodze. Szczególnie zostały omówione tutaj tematy drogi do oraz powrotu ze szkoły. Policjantki w ciekawy i interesujący sposób przedstawiły najmłodszym podstawowe zasady poruszania się po drogach. Dodatkowo zwracały one także szczególną uwagę na posiadanie przez dzieci elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają widoczność.
Jednak to nie wszystko, ponieważ mundurowe zwróciły także uwagę na tematy związane z rozmową z obcymi. Zdecydowanie to ten temat wywarł największe poruszenie wśród dzieci, które z pasją i zaangażowaniem zadawały pytania. Została także podjęta rozmowa z dziećmi na temat zagrożeń, jakie mogą powodować kontakty z obcymi zwierzętami.

Inny zespół odwiedził przedszkolaków

Także dzielnicowi przemyskiej komendy uczestniczyli ostatnio w akcji informacyjnej. Odwiedzili oni przedszkolaków uczących się w przedszkolu nr 12,16 oraz „Słonecznej Karinie” Przekazali oni najmłodszym podstawowe zasady z zakresu bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, że krzywdzenie innych nie popłaca. Mundurowi przedstawili także ogólne zasady, których należy przestrzegać. Wszystkie te informacje były przekazywane w przyjaznej dla najmłodszych formie.
Dzieciaki z wielkim zaangażowaniem słuchały tego, co mają im do przekazania stróże prawa.

Bardzo cieszymy się, że policja angażuje się w tego typu akcje. Każda z nich pomaga uświadamiać młodzież, że niebezpieczeństwo może czaić się na każdym kroku. Dzięki ich wcześniejszemu omówieniu dzieciaki mają szanse odpowiednio reagować.