Pielgrzymka Róż Żywego Różańca gromadzi tłumy wiernych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca gromadzi tłumy wiernych w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie

Archiwa zanotowały olbrzymie zainteresowanie Archidiecezjalną Pielgrzymką Róż Żywego Różańca, która zgromadziła wielu uczestników w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Haczowie, położonym w powiecie brzozowskim. Przewodniczącym celebracji eucharystycznej był abp Adam Szal.

Po początkowym przywitaniu pielgrzymów, które przeprowadził ks. kustosz tego sakralnego miejsca, nastąpiło uroczyste zawiązanie wspólnoty. Potem wierni zgłębiali temat Siedmiu boleści Matki Bożej podczas katechezy, a później odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

Przewodniczący uroczystej eucharystii, abp Adam Szal, poprowadził także błogosławieństwo i rozesłanie. Miał również miejsce akt przekazania Złotej Róży oraz sztandaru Róż Żywego Różańca. Przekazano również obraz błogosławionej Pauliny Jaricot. Pielgrzymkę zakończono agapą.

Wśród zgromadzonych wiernych znaleźli się reprezentanci Męskiego Różańca z Przemyśla.

Natomiast, dla zrozumienia istoty wydarzenia, warto przybliżyć co to są Róże Żywego Różańca. To grupy modlitewne, które zostały zapoczątkowane przez błogosławioną Paulinę Jaricot w XIX wieku we Francji. Na przestrzeni lat zdobyły popularność w wielu krajach świata, w tym również w Polsce. Głównym zadaniem tych wspólnot jest regularne odmawianie różańca w intencjach Kościoła, świata i indywidualnych potrzeb swoich członków.