Ogólnopolska Karta Seniora dostępna w Przemyślu

Ogólnopolska Karta Seniora dostępna w Przemyślu

Dzięki przystąpieniu do programu pt. „Gmina Przyjazna Seniorom” Przemyscy seniorzy będą mogli korzystać z wielu ulg na terenie całego kraju. Rozdano już pierwsze takie karty dla mieszkańców naszego miasta.

Kilka dni temu podpisano porozumienie, na mocy którego Przemyśl oficjalnie przystępuje do programu „Gmina przyjazna seniorom”. Porozumienie zostało podpisane przez Prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna oraz Prezesa stowarzyszenia MONAKO Łukasza Salwarowskiego.

Do czego upoważnia karta?

Posiadacze karty będą mogli skorzystać z wielu atrakcyjnych zniżek czy rabatów na różnego typu usługi. Warto także nadmienić, że z karty korzystać można na terenie całego kraju. Dzięki tej karcie seniorzy będą mogli zaoszczędzić trochę pieniędzy, ma ona także zachęcać seniorów do aktywniejszego korzystania z różnego rodzaju usług.

Rozdano już pierwsze karty

Co istotne pierwsze karty zostały już wydane mieszkańcom naszego miasta. W gronie pierwszych osób, które otrzymały Karty seniora znaleźli się:

– Anna Hayder

– Anna Ekiert

– Irena Łomańska

– Elżbieta Rudawska – Bluj

– Irena Kinasz

– Krystyna Kuczyńska

– Elżbieta Grodecka

Warto tutaj także dodać, że wiele firm z naszego miasta przystąpiło do programu, oferując bardzo atrakcyjne zniżki dla starszych mieszkańców naszego miasta. Można tutaj między innymi wymienić firmy takie jak:

– Bricomarche Przemyśl

– Centrum Budownictwa i Ogrodnictwa MRÓWKA EREM

-SMS Kurier Przemyśl

– GEERS Dobry Słuch

Przystępując do programu partnerskiego, firmy te otrzymały certyfikaty firmy „Przyjaznej seniorom”. Oczywiście w ciągu następnych miesięcy z pewnością do grona tych firm dołączy wiele innych, poszerzając jednocześnie możliwości, jakie daje nam karta.

Jak ubiegać się o kartę?

Aby ubiegać się o otrzymanie karty seniora, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu, mieszczącym się przy ul. Ratuszowej 1 (Konkretniej na parterze) Znajdziemy tam także wszelkie informacje o samej karcie, jak i ulgach, które można za jej pomocą uzyskać. Można także ubiegać się o całkowicie darmową prenumeratę „Głosu Seniora”.

Dodatkowo już 25 października w Przemyskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbędzie się specjalna zabawa taneczna zorganizowana specjalnie z myślą o seniorach. Więcej szczegółów odnośnie samej imprezy poznamy w niedługim czasie.