Obchody Dnia Papieskiego i inauguracja roku formacyjnego w Archidiecezji Przemyskiej

Obchody Dnia Papieskiego i inauguracja roku formacyjnego w Archidiecezji Przemyskiej

W dniu upamiętniającym życie i posługę Ojca Świętego, 15 października 2023 r., młodzież Archidiecezji Przemyskiej zebrała się na uroczystej pielgrzymce w Bazylice Archikatedralnej Przemyśla. Wydarzenie stanowiło również inauguracyjne spotkanie nowego roku formacyjnego dla lokalnych grup młodzieżowych. Główne celebracje Eucharystii, podczas której odbył się obrzęd przekazania światła i posłania młodych, poprowadził abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Rozpoczęcie uroczystości miało miejsce w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Zgromadzili się tam reprezentanci ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz studenci szkół, które noszą imię świętego Jana Pawła II. Następnie uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w dyskusjach na temat działalności różnych ruchów religijnych aktywnych w archidiecezji przemyskiej oraz podzielić się doświadczeniami związanymi z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży. W programie znalazło się także przedstawienie pod tytułem „Powołani do miłości”, opowiadające o życiu rodziny Ulmów.

Serce obchodów stanowiła Eucharystia celebrowana w Bazylice Archikatedralnej Przemyśla, której towarzyszyła procesja z krzyżem Spotkań Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Modlitwie przewodniczył abp Adam Szal, który również wygłosił homilię dotyczącą tej szczególnej okazji.