Nowy most kolejowy w Przemyślu: Modernizacja dróg

Nowy most kolejowy w Przemyślu: Modernizacja dróg

Rozwój infrastruktury kolejowej w Przemyślu nie ogranicza się jedynie do budowy nowego mostu. Inwestycja obejmuje również modyfikacje drogowe w okolicy mostu. Podczas prac na placu budowy, w czwartkowe popołudnie, odkryto artyleryjski pocisk z czasów Pierwszej Wojny Światowej.

Aktualizacja przeprawy kolejowej w Przemyślu jest już bliska finalizacji. Jeden tor jest już gotowy i otwarty do użytkowania. W międzyczasie, prace nadal trwają na moście przy drugim torze. Jeszcze przed końcem tego roku, rezultatem działań PLK SA będzie oddanie do użytku dwóch nowych nitkach mostowych, zbudowanych w tradycyjnej technologii stalowych konstrukcji kratownicowych.

Planowana jest adaptacja jednej ze starych nitkach na ścieżkę pieszo-rowerową, co umożliwi połączenie różnych części miasta. Druga z nich zostanie udostępniona dla Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej.

Inwestycja kolejowa ma również na celu rekonstrukcję dróg w pobliżu mostu. Obejmuje to ulice Sportową, 22 Stycznia oraz Wybrzeże Jana Pawła II. Prace trwają nad obniżeniem jezdni na ulicy 22 Stycznia o 80 cm w porównaniu do chodnika, co wymaga wykonania podkopu i instalacji barierek oddzielających jezdnię od chodnika.