Nowe strefy K+R dla pacjentów w szpitalu w Przemyślu

Nowe strefy K+R dla pacjentów w szpitalu w Przemyślu

Szpital w Przemyślu zdecydował o utworzeniu dwóch miejsc postojowych oznaczonych symbolem K+R, znanym również jako „Kiss and Ride”, znajdujących się przy głównym wejściu do placówki. Głównym celem tych miejsc jest umożliwienie krótkotrwałego parkowania, aby pasażerowie mogli bezpiecznie wysiąść z pojazdu lub być przez niego odebrani.

Koncepcja stref K+R, czyli „Kiss and Ride”, polega na wyznaczaniu specjalnych miejsc parkingowych dedykowanych do szybkich przesiadek pasażerów lub ich wygody podczas odwiedzania różnych obiektów. Takie miejsca są powszechne w pobliżu stacji kolejowych, kluczowych punktów komunikacyjnych, lotnisk, instytucji publicznych czy szkół.

Termin „Kiss and Ride” dosłownie tłumaczy się na „pocałuj i jedź”, co sugeruje, że jest to miejsce przeznaczone na krótki postój, aby podrzucić kogoś w wyznaczone miejsce i zostawić go tam z symbolicznym pocałunkiem. To nie jest miejsce do długotrwałego parkowania. Mimo że strefy K+R nie są jeszcze szeroko rozpowszechnione w Polsce, powoli zyskują na popularności. Spotkać je można głównie w większych miastach, choć pierwsza taka strefa w Przemyślu powstała przy szpitalu – informuje Paweł Bugira, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.