Nowa grupa rekrutów wstąpiła do 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym 23 kobiety

Nowa grupa rekrutów wstąpiła do 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w tym 23 kobiety

W Stubnie, uwieczniony został moment powiększenia szeregów 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej o 45 nowych żołnierzy, którzy złożyli przysięgę wojskową w sobotę. Wśród nowych rekrutów znalazło się 23 kobiety. Obecnie liczebność Przemyskiej brygady to ponad 700 żołnierzy.

Pułkownik Daniel Błotko, dowódca 20. Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, podczas ceremonii zwrócił się do nowych żołnierzy ze słowami pełnymi znaczenia i patriotyzmu. Podkreślał wagę tego dnia dla nich jako jednego z najbardziej doniosłych wydarzeń w ich życiu, który jest symbolem ich gotowości do służby ojczyźnie i narodowi.

Dodatkowo, pułkownik Błotko w swoim przemówieniu zaznaczył, że stając się częścią sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, są nie tylko jej reprezentantami, ale także gwarantem bezpieczeństwa swoich lokalnych społeczności. Apelował do żołnierzy, by zawsze stawiali ojczyznę na pierwszym miejscu.

Następnie, dowódca 20. PBOT dodał, że poprzez złożenie przysięgi zostają zobowiązani do gotowości poniesienia wszelkich poświęceń dla Polski. Zaznaczył, że wszyscy żołnierze Wojska Polskiego działają dla dobra ojczyzny i w jej najlepszym interesie.