Najlepsze pomysły na zimową herbatę!

Najlepsze pomysły na zimową herbatę!

Polska złota jesień ma także swoją drugą stronę, deszczową i chłodną. W tym czasie warto sięgać po sprawdzone sposoby na wzmocnienie odporności i poprawę nastroju. A nic tak nie ogrzewa, jak zimowa herbata. Przedstawiamy kilka pomysłów na najlepszą zimową herbatę. Do kompletu polecamy ciepły koc i dobre ciasto!

Klasyczna zimowa herbata z cytryną i miodem

Podstawowy wariant zimowej herbaty, a więc czarna herbata z dodatkiem cytryny i miodu, to smak, który każdemu przypadnie do gustu. Pamiętajmy przy tym, by przed dodaniem cytryny do herbaty, z naczynia wyjąć fusy. W przeciwnym razie dojdzie do reakcji i z fusów uwolni się szkodliwe dla zdrowia aluminium. Herbatę odsączoną z fusów można bezpiecznie łączyć z cytryną. Na koniec dodajemy miód, koniecznie z zaufanego źródła (w supermarketach często sprzedaje się cukier w postaci miodu). A skoro o miodzie mowa, fajnym wariantem zimowej herbaty będzie lipa z miodem. Wykazuje silne właściwości prozdrowotne, a przy okazji jest bardzo smaczna!

Mniej znane warianty zimowej herbaty

Jesienią i zimą w kawiarniach króluje zimowa herbata z pomarańczą, goździkami i miodem. Do takiej mieszanki niekiedy dodawany jest imbir, który można łączyć także z kurkumą i cytryną. Herbata z imbirem to najlepsze wsparcie w momencie, gdy organizm łapie przeziębienie. A jeśli macie ochotę spróbować nowych smaków, zaparzcie herbatę z liści malin, dodając do niej odrobinę cynamonu. Napój zyska na atrakcyjności, gdy dodamy do niego mrożone maliny. Bardzo smaczną opcją, idealną na chłodne wieczory, będzie chai latte, czyli czarna herbata z mlekiem i przyprawami. Świetnie komponuje się w połączeniu z przyprawą do piernika. Należy również pamiętać o miodzie.