Młody kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia

Młody kierowca pod wpływem alkoholu spowodował kolizję i zbiegł z miejsca zdarzenia

Do niebezpiecznego incydentu doszło na ulicy Salezjańskiej w Przemyślu, gdzie 24-letni mężczyzna kierujący fiatem nie zachował odpowiedniej odległości od forda, jadącego przed nim. W rezultacie, doszło do zderzenia, po którym sprawca natychmiast opuścił miejsce zdarzenia. Jak się później okazało, mężczyzna był pod wpływem alkoholu, a jego stan upojenia alkoholowego wynosił prawie 2 promile.

Po zdarzeniu, 28-letnia kobieta prowadząca forda natychmiast skontaktowała się z policją, przekazując numery rejestracyjne samochodu, który ją uderzył. Dzięki tym informacjom, funkcjonariusze służb drogowych w Przemyślu szybko ustalili dane właściciela pojazdu i udali się do miejsca jego zamieszkania.

Na miejscu zastali sprawcę kolizji, 24-letniego mieszkańca Przemyśla. Mężczyzna przyznał się do winy i potwierdził swoje udział w zdarzeniu. Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości mężczyzny, które wykazało obecność w jego organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. W związku z tym, młody kierowca został przewieziony do aresztu – poinformowała asp. Joanna Golisz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

Po wytrzeźwieniu 24-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, do którego się przyznał. Dodatkowo, będzie musiał też odpowiadać za spowodowanie kolizji drogowej. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.