Łupem złodzieja padł laptop – policja szybko zatrzymała sprawcę

Łupem złodzieja padł laptop – policja szybko zatrzymała sprawcę

W jednym z barów w Przemyślu doszło do kradzieży laptopa, którego właściciel nieostrożnie go tam zapomniał. Sprawcą okazał się 40-letni mężczyzna, któremu zarzucono to przestępstwo. Zgodnie z ustaleniami, poszukiwany był on również w innym celu – odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności.

Incydent miał miejsce 25 sierpnia tego roku w jednym z przemyskich lokali gastronomicznych. Złodziej, wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonego, porwał laptopa, który został tam pozostawiony. Właścicielem skradzionego sprzętu jest 34-letni obywatel Ukrainy, który straty oszacował na kwotę przekraczającą 5000 złotych.

Śledczy pracujący nad tym przypadkiem szybko namierzyli podejrzanego. Był nim miejscowy 40-latek, który już podczas pierwszego przesłuchania przyznał się do winy. Okazało się jednak, że nie był to jedyny zarzut wobec mężczyzny. Jak ujawniły dalsze śledztwo, był on również poszukiwany przez organy ścigania w celu odbycia zastępczego wyroku pozbawienia wolności. Po przeprowadzonych procedurach stróże prawa przekazali go do zakładu karnego – informuje asp. Joanna Golisz, pełniąca funkcję rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.