Kobieta potrącona na chodniku przy ulicy Krasińskiego

Kobieta potrącona na chodniku przy ulicy Krasińskiego

W poniedziałek 3 stycznia wczesnym rankiem doszło do śmiertelnego wypadku. Idąca chodnikiem kobieta została potrącona przez samochód. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy 72-letnia kobieta zmarła. Policja bada okoliczności zdarzenia.

Kierowca peugeota opuszczał teren posesji

Do wypadku doszło przed godziną 7:00. Wyjeżdżający z terenu własnej posesji kierowca peugeota nie zauważył idącej chodnikiem pieszej. Według ustaleń śledczych i relacji świadków mężczyzna potrącił 72-latkę przy skręcie w prawo. Kobiecie natychmiast udzielono pomocy, a karetka i policjanci pojawili się na miejscu zdarzenia wkrótce. Obrażenia były jednak zbyt duże, by kobietę udało się ocalić.

Śledztwo w tej sprawie trwa. Policja wraz z technikami z wydziału kryminalistyki bada okoliczności zdarzenia, by ustalić dokładny przebieg zdarzeń. Na ten moment wiadomo, że 38-letni kierowca peugeota w chwili wypadku był trzeźwy.

Wypadki, których piesi nie są w stanie przewidzieć

Za pośrednictwem naszych wpisów często przestrzegamy pieszych przed nieostrożnym przechodzeniem przez pasy. W tym wypadku prawo jest oczywiście po stronie pieszych, ale warto jednocześnie pamiętać, jak małe szanse ma człowiek przy zderzeniu z autem. W związku z tym piesi są zobowiązani do zachowania tak samo dużej ostrożności, co kierowcy. Cena jest wysoka, gdyż utraconego zdrowia lub życia nie przywrócą żadne przepisy.

Niestety, o ile na pasach jesteśmy w stanie z daleka dostrzec nadjeżdżające auta, o tyle przy wyjazdach z terenów ogrodzonych sprawa nie jest już tak prosta. Poruszając się po terenie zabudowanym, nie jesteśmy w stanie dostrzec, czy za bramą jedzie jakieś auto. Jesteśmy więc zdani na ostrożność kierowcy.

Do potrąceń na chodniku dochodzi niezwykle rzadko. Niemniej i tak apelujemy o szczególną ostrożność, zwłaszcza w godzinach porannych i wieczornych. Wtedy ruch na drogach jest mniejszy, co może usypiać czujność pieszych i kierowców.