Kilka placów zabaw w Przemyślu nie przeszło kontroli technicznych!

Kilka placów zabaw w Przemyślu nie przeszło kontroli technicznych!

Jeśli macie małe dzieci, z pewnością zwracacie uwagę na okoliczne place zabaw. Jak się okazało, Przemyśl może pochwalić się kilkoma rozpadającymi się miejscami dla dzieci. Decyzją ekspertów od przeglądów technicznych wkrótce rozpoczną się kompleksowe modernizacje aż 11 placów zabaw w mieście.

76 tysięcy złotych na nowe place zabaw

Przeglądy techniczne to przydatna rzecz. Dzięki nim można z dużym wyprzedzeniem zalecić prace remontowo-naprawcze, zanim dojdzie do jakiejś katastrofy. Ta zasada ma zastosowanie zarówno w przypadku aut, piecyków gazowych, jak i wielu innych przedmiotów codziennego użycia.

Dzisiaj mówimy jednak o placach zabaw w Przemyślu. Jak wykazały przeglądy, konieczne są zmiany w aż 11 miejscach na mapie miasta. Osiedlowe place zabaw, między innymi przy ulicy Focha, Reja, Tuwima i Armii Krajowej, wymagają pilnego remontu.

Na inwestycję przeznaczono 76 tysięcy złotych. Z pewnością jest to dobra informacja dla dzieci i ich rodziców. Bezpieczne i ciekawe miejsce do zabawy na świeżym powietrzu to podstawa w każdej spółdzielni mieszkaniowej.

Liczymy na porządne wykonanie

Kontrowersje związane z placami zabaw w Polsce zdarzają się częściej, niż może się wydawać. Wiele z nich powstało na nieosłoniętej przestrzeni, co sprawia, że wszystkie metalowe części nagrzewają się słońcem jak patelnia na najwyższym gazie. W związku z tym w gorącym okresie letnim, kiedy chcemy jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu, place zabaw muszą stać puste.

Mamy jednak nadzieję, że inwestycja w Przemyślu zostanie zrealizowana porządnie i lokalne dzieciaki już w przyszłym roku będą mogły skorzystać z nowych atrakcji.

Ruch na świeżym powietrzu jest obecnie szczególnie ważny ze względu na wzrastający problem otyłości u najmłodszych. Odrobina zabawy na zjeżdżalni czy huśtawce to korzyść dla ciała i umysłu. Warto dbać o swoje dzieci i uczyć je spędzania wolnego czasu na dworze.