Interwencja policji w Grochowcach: nietrzeźwy kierowca i agresywna pasażerka zatrzymani

Interwencja policji w Grochowcach: nietrzeźwy kierowca i agresywna pasażerka zatrzymani

Na drogach Grochów, funkcjonariusze przerwali bezprawne działania 42-letniego mężczyzny, który prowadził samochód marki Volkswagen. W trakcie tej interwencji, jedna z pasażerek auta, które zostało zatrzymane do kontroli ruchu drogowego, wykazywała agresję wobec policjantów, obrażała ich i uszkodziła radiowóz. 36-letnia kobieta, zamieszkująca powiat rzeszowski, została aresztowana i usłyszała zarzuty. Kierujący pojazdem, pochodzący z Rzeszowa, usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce w ubiegły piątek, nieco po godzinie 16:00 w Grochowcach. Policjanci ze straży miejskiej we Fredropolu otrzymali informację, że kierowca Volkswagena może być nietrzeźwy. W trakcie patrolu, funkcjonariusze dostrzegli pojazd odpowiadający opisowi z zgłoszenia i zdecydowali się na jego kontrolę drogową. Informacje zawarte w zgłoszeniu okazały się prawdziwe. 41-letni obywatel Rzeszowa miał w swoim organizmie więcej niż 0,6 promila alkoholu.

Podczas procedur związanych z kontrolą pojazdu, jedna z pasażerek wielokrotnie wysiadała na jezdnię. Pomimo wielokrotnych próśb policjantów o zachowanie ostrożności, kobieta ignorowała ich polecenia. Ostatecznie, funkcjonariusze podjęli wobec niej odpowiednie kroki. Jak informuje aspirant Joanna Golisz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, 36-letnia mieszkańca powiatu rzeszowskiego zachowywała się agresywnie i arogancko wobec policjantów. Dodatkowo, uszkodziła radiowóz, powodując zarysowania na lakierze. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie ponad promil alkoholu.