Funkcjonariusz policji z Przemyśla ugodzony podczas interwencji u mężczyzny z zaburzeniami psychicznymi

Funkcjonariusz policji z Przemyśla ugodzony podczas interwencji u mężczyzny z zaburzeniami psychicznymi

Do nietypowej i niebezpiecznej sytuacji doszło w Przemyślu, o której szczegółowo poinformowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. W czasie jednej z realizowanych tam interwencji, policjant został zaatakowany przez osobę dotkniętą kryzysem psychicznym. Wydarzenie to na pewno zapadnie głęboko w pamięci funkcjonariusza, który padł ofiarą ataku.

Całe zajście miało miejsce 17 sierpnia, w czwartek, w miejscowości Wyszatyce niedaleko Przemyśla. Policjant, który doznał obrażeń podczas tej specyficznej interwencji, otrzymał wezwanie do mężczyzny cierpiącego na kryzys zdrowia psychicznego. Patrol ruszył na miejsce zgodnie z procedurą, nie przypuszczając, co czeka ich na miejscu. Informacje na temat tej dramatycznej sytuacji opublikowała Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu na swojej oficjalnej stronie na portalu Facebook.

Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna zupełnie zdewastował własne mieszkanie i ukrył się w jednym z pomieszczeń, blokując dostęp. Dodatkowo groził śmiercią każdemu, kto ośmieli się tam wejść. Na miejscu działały siły policyjne współpracujące z medykami. Niestety mimo wszelkich starań, negocjacje prowadzone przez funkcjonariuszy nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.