Dwaj mężczyźni z Przemyśla odpowiedzą za kradzież miedzianej blachy wartej 15 tysięcy złotych

Dwaj mężczyźni z Przemyśla odpowiedzą za kradzież miedzianej blachy wartej 15 tysięcy złotych

Do dwóch mężczyzn, którzy są mieszkańcami gminy Przemyśl i mają 26 i 35 lat, doszli policjanci z komisariatu w Pruchniku, którzy prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży z włamaniem. Mężczyźni ci odpowiedzą za to, że ukradli dwie rolki blachy miedzianej, której wartość wynosiła niemalże 15 tysięcy złotych. Wszystkie skradzione przedmioty zostały odnalezione i zwrócone właścicielowi przez funkcjonariuszy. Za czyn jaki popełnili, mężczyznom może grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o włamaniu i kradzieży w budynku gospodarczym, który znajduje się na terenie Parafii w Pruchniku, wpłynęło do miejscowego komisariatu. Według doniesienia, dwóch mężczyzn nieproszonych wtargnęło do budynku przez drzwi boczne. Następnie zabrało stamtąd dwie rolki blachy miedzianej wartą około 15 tysięcy złotych, po czym oddaliło się w nieznanym kierunku.

Policjanci z Pruchnika, którzy pracowali nad sprawą, udało się dotrzeć do dwóch mieszkańców gminy Przemyśl w wieku 26 i 35 lat, którzy mogli mieć związek z tym incydentem. Starszy z nich okazał się być pracownikiem jednej z firm budowlanych, która realizowała prace przy kościele. Funkcjonariusze odzyskali skradzione mienie, a blacha miedziana została zwrócona jej prawowitemu właścicielowi.